PL | RU

Prawo cywilne

Prawo cywilne to bardzo szeroka gałąź prawa. Składa się na nią bardzo wiele dziedzin, z którymi możemy mieć problemy w życiu codziennym jako osoby fizyczne i prawne. Zaczynając od prawa rzeczowego, prawa zobowiązań, prawa spadkowego, poprzez prawo autorskie, a kończąc nawet na elementach prawa spółdzielczego, handlowego czy ubezpieczeń. 

Domyślam się, że osobie niemającej styczności z prawem powyższe wyliczenie niewiele mówi, dlatego łatwiej będzie ukazać to, czym jest prawo cywilne, na konkretnych przykładach. 

W ramach wykonywanego zawodu adwokata, w sprawach z zakresu prawa cywilnego, swoim Klientom najczęściej pomagam w sprawach dotyczących:​

Tak jak wspomniałam wcześniej, prawo cywilne to bardzo szeroka dziedzina prawa, w związku z czym moja pomoc prawna w tej kwestii również jest bardzo wszechstronna. Wymienione powyżej przykłady to jedynie część spraw, którymi zajmuje się na co dzień. W praktyce jest ich o wiele więcej i chętnie podejmuję każdą współpracę z tego zakresu
 

Pierwszy etap współpracy zawsze obejmuje wypracowanie wspólnego planu działania z Klientem. Zwykle zaczynamy od omówienia problemu z zakresu prawa cywilnego, następnie ja przedstawiam Klientowi kilka możliwości w danej sprawie, ewentualne ryzyka oraz zalety danego rozwiązania i na tej podstawie obieramy plan działania. Wówczas to ja podejmuję już w imieniu Klienta konieczne kroki do efektywnego i zadowalającego załatwienia sprawy.